ksiegowosc-sluzewObecnie wielu z nas decyduje się na założenie własnej firmy. Wbrew pozorom jest to bardzo proste – większość etapów procedury możemy załatwić, nie wychodząc z domu. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Pierwszym krokiem do założenia firmy jest wypełnienie formularza CEIDG, który znajdziemy na stronie firma. gov. pl. Jest to wniosek jednocześnie o nadanie numeru NIP, REGON oraz zarejestrowania się jako płatnik ZUS. Wszystkie te żmudne procesy zostały wpakowane do jednego dokumentu, co czyni rejestrację niesamowicie wygodną.

Kiedy nasz wniosek zostaje przyjęty, czas na podjęcie decyzji, kto będzie zajmował się rachunkami firmy. Mamy do wyboru biura rachunkowe oraz prowadzenie dokumentacji na własną rękę. Musimy sami zadecydować, co nam najbardziej odpowiada. Możemy wybrać profesjonalne biuro rachunkowe, które poprowadzi ci księgowość Służew.

Na deser zostaje założenie osobnego konta bankowego firmy, na który będą przelewane zyski firmy, oraz wyrobienie pieczątki. Muszą się znaleźć tam informacje takie jak: pełna nazwa firmy (wraz z imieniem i nazwiskiem przedsiębiorcy), adres siedziby, dane kontaktowe, REGON i NIP.

Jak widać cała procedura jest mało skomplikowana, a nasza firma może zacząć się rozwijać w bardzo krótkim czasie. Założenie firmy to obecnie jeden dzień i już możesz zacząć swoją działalność.

Advertisements